ARTS AWARDS

CINEMATIC ARTS

 

Outstanding Achievement

Dusan Brown

Sam Kellman

Zenzele Moore-Ysaguirre

Greg Santizo

 

 

DANCE

 

Most Outstanding Work Ethic

Natalie Aronno

Kennedy Perez

 

Most Outstanding Performance

Savea Kagan

Ashley Rush

 

Most Improved

Nathan Navarrete

Victoria Renteria

Brianna Urena

 

Most Inspirational

Arianna Carson

Ava Marie Easter

 

MUSIC

 

Music Chair's Award

Rafael Rock

Gael Sanchez Tizo

 

Outstanding Achievement in Jazz

Jahvon Morse

Jadon Roberson

Aiden Solomons

 

Outstanding Achievement in Music Technology

Marina Fleming

Teddy Nissen

Trang Vu

 

Outstanding Achievement in Orchestra

Ella Askren

Dylan Kingdom

Jasmine Lam

Gwenna Pirozzi

John Robert Santiago

Outstanding Achievement in Music - Piano

Elizabeth Chou

 

Outstanding Achievement in Songwriting

Sawyer Peace

 

Outstanding Achievement in Vocals

Brian Munoz

Alondra Santos

Trang Vu

           

Outstanding Achievement in Vocals - Opera     

Skylar Lehr-Bryant

Brian Munoz

Alondra Santos

 

Outstanding Achievement in Vocals - Gospel

John Culpepper

Marina Fleming

 

MUSICAL THEATRE

 

Outstanding Achievement in Musical Theatre Overall Performance      

Kennedy Perez

 

Outstanding Achievement in Musical Theatre Production - Semester 1

Blanca Pallini

 

Outstanding Achievement in Musical Theatre Production - Semester 2 

Brian Munoz

Alondra Santos

 

Outstanding Achievement in Musical Theatre Technical Production

Ian Gonzales

 

 

THEATRE

 

Most Outstanding 4th Year Theatre Students

Willa Caspole

Emilia Huizar

August MacDonald

Charlie Nix

Laila Stewart

Onnie Williams

 

Cinderblock Award

Kamila Boga

Kyle Branch

Simon Dollinger

Megan Hanna

 

Diamond Award          

Maya Boyce

Noah Hornbacher

Tessa Jones

Sacha Versavel

 

Gold Award     

Kyle Branch

Simon Dollinger

Clare Donovan

Blanca Pallini

Ethan Remez-Cott

Robert Schaefer

Elyssa Venerable

 

Outstanding Award in Technical Theatre

Megan Hanna

Sue Lee

 

Scholarship Recipients

Well, Why Not Theatre Scholarship:  Kyle Branch

Adam Schulman Memorial Scholarship Fund:  Blanca Pallini, Laila Stewart

Lupe Ontiveros Scholarship: Metzli Solorzano

VISUAL ARTS

 

Joe Gatto Memorial Scholarship

Ian Gonzales

Yejin Lee

 

Outstanding Achievement in Visual Arts          

Katherine Clark

Matea Carlin

Nina Mintcheva

Eddie Zhang

 

SCHOOL-WIDE

 

Outstanding Collaborative Arts

Sunny Smith, Costumer for all departments